הערוץ של ירוק עכשיו ביוטיוב    הפייסבוק של ירוק עכשיו
מתקני מחזור
שתף |

להגדלת התמונה לחץ עליה
עושים סדר בשאלה הנפוצה: מה צריך להשליך למתקני המחזור ומה לא...

מכל בקבוק פלסטיק גדול שמוחזר, ניתן ליצר שתי סלסלות [נספקים] לאריזת 2 ק"ג פירות, או חמש אריזות קטנות לחצי ק"ג לפירות כגון: תות שדה.כמו-כן, לייצור מעיל 'פליס' אחד משתמשים בחומר מ-10 בקבוקי פלסטיק גדולים.

אחרי לא מעט שנים בהן מתקני המיחזור [הכלובים המסורגים] הפכו לחלק מהנוף השכונתי שלנו, והיקפי המחזור עולים בהתמדה, אנחנו עדיין לא יודעים מה בדיוק אנחנו אמורים להשליך לתוכם. נכון, הם מיועדים לקליטת בקבוקי שתייה, אבל מה למשל, באשר לקופסאות קוטג'? אגב, השלכת פסולת לא מתאימה גורמת להעלאת מחיר המחזור בגלל הצורך של המפעל להפריד בין סוגי הפסולת השונים!

ההגדרה היא "בקבוקים עם פקק" (אפשר גם בלי הפקק, אבל אם תשליכו אותו הוא בהחלט ימוחזר). בהגדרה זו נכללים כל בקבוקי השתייה, קטשופ, מכלים של חומרי ניקוי, בקבוקי שמן, מרככי כביסה, בקבוקי חלב עשויים פלסטיק וכו' (גם בקבוקים שאינם שקופים, כמו בקבוקי מים כחולים, מתמחזרים).

לעומת זאת, כל סוגי הקופסאות כמו: קוטג', חומוס, מרגרינה, סלטים למיניהם, מארזי פלסטיק של פירות וירקות (שלרוב עשויים בעצמם מפלסטיק ממוחזר) וקופסאות מכל סוג אחר-אינם רצויים במתקני המחזור, מרביתם אינם ניתנים למחזור והם מוסיפים הרבה עבודה למפעלי המחזור.
אגב, שקיות פלסטיק אינן ניתנות למחזור (באמצעים בהם משתמשים כיום), חברות המחזור זורקות אותן לפחים רגילים.

לסיכום, כל עוד ניתן להשתמש בבקבוקים שוב זהו כמובן המחזור האמיתי והטוב ביותר מבחינה אקולוגית (גם תהליכי השינוע והמחזור של הפסולת דורשים אנרגיה ומייצרים פסולת).
אם לא משתמשים שוב הטוב ביותר הוא לדאוג למחזור של הפסולת זהו מאמץ קטן לאדם הקטן, אך בסופו של חשבון מדובר בכמויות אדירות!

ראשי מי אנחנו צור קשר פרוייקטים מאמרים טיפים גלריות כתבו עלינו קישורים דווחו לנו הצטרף אלינו תרומות
עיצוב אתרים - יפעת נרינסקי mp100 systems - בניית אתרים © כל הזכויות שמורות לירוק עכשיו
"ירוק עכשיו" פועלת למען שמירה על איכות הסביבה , בליווי צוות אקדמאי ובהדרכת טובי המומחים בתחום האקולוגי בישראל.